Optika není vždy optika. Jak si být jistý, že je váš internet opravdu optický?

Mít optický kabel až do bytu není vždy zárukou skutečného optického připojení. Optický internet je synonymem rychlosti, kterou všichni chtějí mít. Na trhu jsou ovšem poskytovatelé, kteří byť inzerují optiku, ve skutečnosti poskytují "jen" bezdrátové, nebo kabelové připojení se všemi jeho neduhy.

 

Samotný název "optický internet" odkazuje na skutečnost, že signál se šíří po tenkých skleněných vláknech. Optický kabel poskytuje spolehlivé a extrémně rychlé připojení, protože data se přenášejí pomocí světla. Oproti kabelovému nebo bezdrátovému připojení umožňuje optika rychlejší přenos velkých objemů dat.


Bohužel existují poskytovatelé, kteří uvádějí jako "optický internet" kombinaci kabelového a bezdrátového připojení. To znamená, že optický kabel sice vede až do bytu, z bytu však vede optický kabel jen na střechu domu, kde je ovšem signál opět přijímán bezdrátově. V ten okamžik se nejedná o optický internet, který musí mít vybudovanou cestu od bytu až k páteřním sítím internetu.


Jak si tedy ověřit, zda je vaše připojení skutečně optické? Nejsnadnější způsob je zeptat se svého poskytovatele. Nicméně  informace, které získáte, nemusí vždy odpovídat skutečnosti. Společnost a-net na Liberecku a Jablonecku provozuje infolinku 484 800 300, na kterou můžete zavolat a nechat si zdarma ověřit své připojení.

Optický internet

 

 

 

 

Optika je momentálně nejmodernější formou připojení k internetu na světě. S optickým internetem můžete bez přerušení stahovat velké soubory, streamovat videa a pracovat z domova bez obav. Navíc, optický kabel není náchylný k rušení, což zajišťuje stálou rychlost a spolehlivost připojení.


Společnost a-net se v posledních 15 letech soustředí na budování nejrozsáhlejší vlastní optické sítě na Liberecku. Pokud vás zajímá možnost připojení na optiku, navštivte webovou stránku www.anetliberec.cz/internet a ověřte si, jestli je vaše adresa již připojena na optický internet. 


Optika není vždy optika, a proto je důležité být obezřetný při výběru poskytovatele připojení. Přesvědčte se, že získáte opravdové optické připojení a využijte všechny výhody, které s sebou přináší.

 

[chatbot]