Jak zesílit signál wi-fi

V situaci, kdy se ani video z YouTube nenačetlo, se octli již leckteří z nás. Ne vždy je ale vina na straně poskytovatele připojení. Velký vliv na stabilitu internetu ve vaší domácnosti může mít i síla wi-fi signálu.

Změna umístění routeru

Aneb zlepšení signálu zdarma. Právě přemístěním vašeho wi-fi routeru můžete dosáhnout perfektních výsledků. Ideálním místem pro takový router je pak vyvýšené místo, kde signálu nebrání nic v cestě. Krom tohoto ale musíte vzít v potaz i umístění v rámci vašich prostor – tak, abyste dosáhli co nejlepšího pokrytí, je potřeba router umístit co nejvíce do středu vašeho domu či bytu.

Výkonnější antény

Přesun nepomohl? Pokud se stále potýkáte se slabým signálem, tak nezoufejte. Poměrně levnou variantou, jak zesílit signál a rozsah vaší sítě zároveň, je koupě silnějších antén pro vaše zařízení. Většina routerů toto standardně umožňuje a vše spočívá pouze ve vyšroubování antén stávajících a našroubování těch nových – naprostá brnkačka a během 5 minut si můžete užívat internetu po celé domácnosti.

Lepší zařízení anebo prodlužovač signálu

Ani antény nic nevyřešily? V tom případě se zřejmě nevyhnete koupi silnějšího zařízení. Dražší routery dovedou využít výkonnější antény efektivněji, ale nejen to – zaručí také lepší propustnost signálu stěnami. Může také ale nastat situace, kdy je jeden router na celý váš dům málo.

Pro tyto případy existují takzvané „extendery“ neboli prodlužovače signálu. Jejich síla spočívá v tom, že spolehlivě rozšíří dosah vaší sítě. Jedná se o malá zařízení, která stačí zapojit do zásuvky, zmáčknout tlačítko a konfigurace proběhne automaticky. Jedinou podmínkou pro správnou funkčnost je jejich zapojení v bodě, kde je dostatečný signál vaší stávající wi-fi sítě.

Naděje pro ty, kterým nic nepomohlo

Poslední trumf v rukávu. Pokud máte pocit, že jste již vyzkoušeli „vše“, tak přeci jenom existuje ještě jedno řešení. Jedná se o poměrně novou technologii, která umožňuje vést internetové připojení přes klasické elektrické zásuvky – toto zařízení se nazývá „power line“.

Princip technologie spočívá ve dvou zařízeních, která zapojíte do zásuvky – jedno v místě, které potřebujete pokrýt signálem a druhé poblíž vašeho routeru (router a toto zařízení se totiž musí propojit datovým kabelem). Poté, co propojíte zařízení, zbývá jen zmáčknout na obou „power line“ zařízeních tlačítko, proběhne automatická konfigurace a je to.

Pokud byste si přeci jenom nevěděli s něčím rady anebo se nás chtěli na něco zeptat, tak nás neváhejte kontaktovat!

[chatbot]