IPTV – co je to a jaké jsou její výhody

Sledování televize přes anténu anebo satelit není žádná novinka. O čem se už ale ví méně, je sledování televize přes internet – hovoří se o IPTV. Tento způsob posouvá požitek ze sledování na zcela novou úroveň.

IPTV vs. internetová televize

Leckdo by si mohl zkratku IPTV vyložit jako výraz pro internetovou televizi. Přeci jenom mezi nimi ale rozdíl je. Internetová televize je volně dostupná na internetu nezávisle na síti poskytovatele – jedná se tak například o různé streamovací služby anebo třeba online sledování na webu České televize.

Na druhou stranu IPTV aneb „Internet Protocol Television“ je přímo závislá na internetové síti poskytovatele. Jedná se o podobný způsob příjmu televize, jako přes klasické pozemní vysílání anebo satelit, s rozdílem, že vysílání probíhá vyloženě přes internet skrze počítačové sítě – stačí si zařídit příjem televize u internetového poskytovatele, zakoupit set-top box a můžete začít sledovat.

Televize pro opravdové fajnšmekry

Zkrátka nový rozměr pro sledování televize. Základní výhodu, kterou vám IPTV poskytne, je široké spektrum programů ve vysoké kvalitě. Krom toho ale oproti klasickému vysílání může uživatel brouzdat v rozsáhlém televizním programu, nahlédnout do doplňkového obsahu, jako jsou například zajímavosti o daných pořadech či hercích anebo přehrát již odvysílané.

Výhody IPTV si navíc můžete vychutnat i u nás

Že jste přišli pozdě domů a nestihli začátek pořadu? Anebo vám utekl rovnou celý? S naší chytrou televizí se můžete vrátit zpět v čase až o 7 dní – nemůže se tak stát, že byste něco propásli. A pokud by přeci jenom nastala taková situace? Stačí naplánovat, které pořady chcete nahrát a můžete si je pustit později.

Kuki TV posouvá požitek ze sledování na ještě vyšší úroveň. Učiní z vašeho televizoru chytré zařízení plné nadstandardních funkcí, které krom sledování televize nabídne i videopůjčovnu, kdyby zrovna nedávali nic dle gusta, a navíc umožní sledování nejen na televizoru. Aplikaci Kuki TV totiž můžete využívat i na dalších různých platformách – obsah bude vždy vypadat úplně stejně a díky synchronizaci budete mít své pořady k dispozici i na telefonu anebo třeba tabletu. Má to ale opravdu malý háček – IPTV ke své správné funkčnosti potřebuje opravdu kvalitní internet, a proto není možné využívat služby Kuki TV jinak než s optickým připojením.

Televize jednadvacátého století aneb IPTV. Každý televizní fanda s kvalitním internetovým připojením by se o ní rozhodně měl zajímat. Takové výhody vám totiž jiný způsob příjmu nenabídne.

 

Máte optické připojení od a-netu a zaujal vás tento způsob příjmu? Pokud ano, tak i vy můžete začít využívat služby Kuki TV – neváhejte nás kontaktovat!