Co je inteligentní domácnost?

Ve zkratce by se dala popsat jako jednotlivá malá zařízení, která dokáží prostřednictvím PC sítě komunikovat se svými obyvateli tak, jak si přeje. Nejčastěji na dálku a přes chytrý telefon či tablet

Přes technické vychytávky lze dnes řídit prakticky celou domácnost. Nenechte se mýlit, že inteligentní domácnost znamená, že musíte žít v nové novostavbě. Proměnit obyčejný byt či dům v chytrou domácnost lze kdykoli. Navíc jste-li počítačově trochu zdatnější, nebudete potřebovat žádné zásadní schopnosti ani vědomosti.  

Detektor kouře 

Existují modely, které zvládnou nejen detekovat kouř, ale i zaznamenat změnu teploty. Pokud tedy v domácnosti vzniká požár, informuje o něm zpravidla ještě dřív, než se začne šířit samotný kouř.  

Detektor zaplavení 

Nemusíte bydlet v místě se zvýšeným rizikem záplav, abyste ocenili tuto vychytávku o velikosti malé krabičky. Ta dokáže zaregistrovat venkovní námrazu, spustit vyhřívání příjezdové cesty, skleníku a podlahové vytápění. Dokáže upozornit ve chvíli, kdy například začne z pračky vytékat voda a předejít tak vytopení domácnosti.  

Magnetický kontakt 

„Zavřeli jsme okno?“ o starost méně díky magnetickému kontaktu  

Za tajuplným názvem magnetický kontakt se skrývá praktický modul, který dokáže kontrolovat, zda jsou okna či dveře zavřená. Stejně jako i ostatní moduly také magnetický kontakt dokáže automaticky řídit určité činnosti v domácnosti. Například při otevřeném oknu vypne topení, při vstupu do místnosti automaticky rozsvítí. 

 

Úspora 

Chytrá domácnost vás nebude stát jen balík peněz při pořizování vybavení. Dokáže vám ušetřit nemalé výdaje během provozu.  

Jaké další funkce přináší chytrá domácnost?  

  • osvětlení – spínání, stmívání 
  • žaluzie, rolety, markýzy a vše, co má pohon řízený dvěma směry 
  • garážová vrata, branky, elektrické dveřní zámky apod. 
  • vytápění – teplovodní, elektrické 
  • závlahový systém, vytápění okapů a další 
  • zásuvky a do nich připojené nejrůznější spotřebiče (spínání na čas, vypínání, hlídání apod.) 

 

Bezpečnost  je základ 

Systém zajistí ochranu při špatném počasí, živelných pohromách, či pro ochranu dětí (hlídání pohybu) a mnoho dalších funkcí. 

Jak chytrá domácnost komunikuje? 

Informace o události v domácnosti přichází SMS zprávou, zjištění stavu systému či třeba teplot, případně provedení změny se ovládá přes internet nebo z chytrého zařízení. 

Pomoc pro handicapované 

Možné je i instalovat hlasové a dálkové ovládání pro imobilní a handicapované osoby, zvukové zprávy pro nevidomé reprodukující předem namluvené informace. 

Bez rychlého internetu si ale inteligentní domácnosti nezařídíte. Proto se přijďte poradit k nám. Na rychlý internet jsme experti. Zda se k nám můžete připojit i vy, zjistíte zde.  

Buďte bez starostí. Smlouvu od stávajícího poskytovatele vám převedeme sami.

[chatbot]